1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778527 inlägg · 7967 ämnen

Jämtin är inget för Brynäs



Sv: Jämtin är inget för Brynäs
70 Rodrigues:
Det är oceaners skillnad mellan Jämtin-psyke och Nylander-psyke.
Jämtin behöver hanteras, Nylander bara kör.
Jämtin har fler alternativ, således även andra lönekrav än Nylander som bara Brynäs är intresserad av...
Det enda lag som inte kommer att signa unge herr Jämtin är FBK :-)
Där gjorde Jämten ingen succé (underdrift)!
Varför inte MIF (storstad)?

Sv: Jämtin är inget för Brynäs
Dom vill inte ha Jämtin men Nylander har erbjudits nytt kontrakt! Vad håller dom på med???

Sv: Jämtin är inget för Brynäs
Ford Prefect:Less är bara förnamnet! När fan ska dom glädja oss supportrar egentligen?

Sv: Jämtin är inget för Brynäs
Tycker laget inte ser bra ut på långa när, det blir garanterat kvalserien igen... Om nu inte Sportkommitén trollar med knäna å fixar några RIKTIGT bra nyförvärv. Det känns dock som att man inte har något större hopp!

Sv: Jämtin är inget för Brynäs
Ford Prefect:

Jag håller med dej, det är så djävla pissigt att dom inte fixar honom när dom ändå går ut och säger att det är ont om bra spelare vi den här tiden!!!.
Jag hoppas att det här beror på att dom har större talang på gång eller att han krävde för mycket i lön.

Sv: Jämtin är inget för Brynäs
wesleyjah: Jag skulle gärna se en förklaring till varför Jämtin inte är aktuell längre. Jag blir så less...

Sv: Jämtin är inget för Brynäs
Ursäkta det skulle vara från GD och inget annat.

Fast det är inte bara jag som skriver lite fel..
GD skriver "Just nu finns det bara en målvakt och ynka fem backar i laget" Där har dom nog lite fel!!??

Jämtin är inget för Brynäs
"Från Arbetarbladet"

Just nu finns det bara en målvakt och ynka fem backar i laget.
Spelare som Andreas Jämtin från AIK och finska försvarsspelarna Marko Tuulola samt Antti Bruun är inte längre aktuella. Däremot jobbar Brynäs hårt för att få hem Tony Mårtensson från Cincinatti och knyta till sig målvakten Fredrik Norrena från Frölunda//

« · 272930

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Jag har en vild ide!
Tänk om det är så att allt Alcen gör och planerar inte skrivs i media. Tänk om han har saker för sig i det dolda - som inte publicerats här på HS. Kanske spelare klara, spelare som tackat nej, har plan B, C och D ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)