1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778527 inlägg · 7967 ämnen

Timrå säger upp Söderström


Timrå säger upp Söderström
Han skulle säkert kunna få en nytädning i Brynäs, se länk

Sv: Timrå säger upp Söderström
Wesley: Han är väl redan klar för Färjestad?

Sv: Timrå säger upp Söderström
Wesley: Han har redan skrivit på för FBK

Sv: Timrå säger upp Söderström
Wesley: Tror inte Boorken vill ha honom,har för mig att han är rätt knepig.

Sv: Timrå säger upp Söderström
65selander: Fan va sen du är =)

Sv: Timrå säger upp Söderström
HF och Selander: Jag såg det lite senare att han hade kritat på för dem.

Sv: Timrå säger upp Söderström
HF: Till skillnad mot dig så kunde jag ge defenitivt besked istället för att sväva på svaret. :-))

Sv: Timrå säger upp Söderström
65selander: Jag skyller på att jag kom hem sent ifrån Mora igår natt ;-)

Sv: Timrå säger upp Söderström
Eftersom Söderström går till FBK så surrar dom på FBK's hemsida om att det kanske är Bäcker som får stiga åt sidan.

Rätta mig om jag har fel men gick det inte rykten under silly season att Bäcker ev var på väg till Brynäs?


Sv: Timrå säger upp Söderström
65selander: Bäcker skulle nog inte sitta helt fel!

Sv: Timrå säger upp Söderström
65selander: Tycker defintivt att Bäcker vore intressant i Brynäs. Tror inte han skulle göra bort sig!

Sv: Timrå säger upp Söderström
Grundtips för SM-finalen?
Luleå-Djurgården.
Gardera med Brynäs (!) och HV 71.
Är jag en idiot? Tja, kanske, men glöm inte att det bara är dårar som tippar rätt när det handlar om hockey... / Lasse Anrell

Sv: Timrå säger upp Söderström
okänd: Anrell ska hålla sig till söndagsbilagan.

Sv: Timrå säger upp Söderström
65selander: "Rätta mig om jag har fel men gick det inte rykten under silly season att Bäcker ev var på väg till Brynäs?"

Det ryktades om Elias också....

Sv: Timrå säger upp Söderström
okänd: "Är jag en idiot? Tja, kanske, men glöm inte att det bara är dårar som tippar rätt när det handlar om hockey... / Lasse Anrell"

Alltid skönt med personer som iaf har lite självinsikt.
Heders, Lasse.... :-)

Sv: Timrå säger upp Söderström
Och Södertälje "sparkar" Pasi Petriläinen. Se länk.

Sv: Timrå säger upp Söderström
Falken:lika dålig som min länk:-)

Sv: Timrå säger upp Söderström
Bissett19: Hm, länken är nog alldeles utmärkt. Men verkar som det inte ens går att gå in på nyheten via aftonbladet.se. :)

« · 664475

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)