Dysso: Om jag inte minns fel så har väl DIF budgeterat med ett publiksnitt på 7000 åskådare i Globen denna säsong, att jämföra med fjolårets publikfester när de hade ett publiksnitt på drygt 7200. Känns som att de kommer att få svårigheter att nå upp till de publiksiffrorna i vinter.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Känns som att de kommer att få svårigheter att nå upp till de publiksiffrorna i vinter.