LL: 30-76 i skott och 9-0 mot VF i Scandinavium, räknar vi in 1:a matchen så blir det 9-2 och 42-118. Helt sjukt vilken utdeldning man haft samtidigt som Gusten har en svs% på en bra bit över 98. VF får nog värva honom, för han verkar trivas där nere.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Helt sjukt vilken utdeldning man haft samtidigt som Gusten har en svs% på en bra bit över 98.
VF får nog värva honom, för han verkar trivas där nere.