KulltorpsOlli: Jag tycker också det är för dyrt men skulle aldrig betala till IPtv med tanke på att den största andelen av dessa drivs av organiserad brottslighet. Då låter jag bli att titta under perioder istället. Eller väljer vad jag vill titta på. Men kompensation hade varit trevligt, det brukar ofta vara stenhårt åt ett håll men mindre givmilt tillbaks.
Woody Jokinen: Mycket beror på att backarna inte är i synk med anfallarna. Kanske byta backpar till nästa match? Kedjorna omkastade också pga Hållander ställer till det lite. Kapanens första match osv
söder över: Sällan har väl skottstatistiken känts så missvisande. Just nu känns det mest oförlöst. Wedin är glädjande, skönt att han presterar konsekvent åtminstone. Kom igen i tredje nu! ❤️🤍
Zäta75: Det känns lite som de är på mellis mest hela tiden, förlorar närkamper och har förtvivlat svårt att komma ut ur zon på ett konstruktivt sätt. Det kommer väl kanske vad det lider, men helst redan i tredje för vi skulle behöva tre poäng.
JonteD: Sluta marknadsför Ful-tv är du snäll. Jobbar själv åt ett kabel-tv bolag. Möter kunder hela dagarna som tycker att tv paketen är för dyra. Du är en del av det problemet tyvärr. Inget personligt men att du sitter här och skryter om det och marknadsför det retar upp mig.
Zäta75: Vi skall som sagt klara detta utan Hållander. Näkyvä ser för övrigt riktigt fin ut redan nu. Hur bra skall han bli när han blir varm i grejerna då?..
Kapanen har även han ett par fina aktioner och är sådär stark på puck som jag förväntat. Även han skall ju bli varm i grejerna så att säga
Woody Jokinen: Den sänker och sänker bildkvaliteten på live-streamen, och sen hoppar den helt sonika tillbaks till ett tidigare skede i matchen (1:a perioden). Uselt
Han ska inte låta sina spelare bli så här!
Då får han matcha Lundmark Svensson och Valli lite mer och ge dom tydliga instruktioner.
Vinn fysiken i ditt byte!
Stå upp för färgerna och sänk en HV spelare så dom inte får någon jävla vind under vingarna!
Han måste se att det är den kampen som HV håller prio på för att skapa sitt momentum.
Vi SKA ha svar på hemma isen!
Det går inte att försvara 1-0!
Det här är SHL!
1-0 är lika med 0-0 i den här ligan!
3-0 är läget man kan börja försvara!