Wunderbaum. Speciellt mot hockeyestetikens banemän. Malmö är ett hån mot allt vad hockey borde vara. Att ersätta Peter Andersson med Joachim Fagervall är som att byta Jack The Ripper mot Hannibal Lector. Dom går fetbort.
Nu firar vi ett härligt Nyår! Vi har 7 poäng upp till Malmö i ingenmansland med två matcher mindre spelade. 9 poäng upp till Linköping som ligger på play-in med två matcher mindre spelade. Vi har gjort fler mål än Brynäs, Linköping och Örebro. Didde är tillbaka och Svensson går från klarhet till klarhet. JJ har förstaspaden och forwards håller hög nivå! Hanzl, Åberg och Rattie växlar upp. Vi är långt ifrån avhängda så våren ser vi med tillförsikt!
Några här inne verkar vara mer upprörda över Stadins situation än vad Stadin själv är. Utgår man från vad han säger i ST idag lägger han ingen skuld på klubben (förutsatt att citatet är korrekt):
"– Det är inte så mycket man kan göra. ... | Läs mer
Speciellt mot hockeyestetikens banemän.
Malmö är ett hån mot allt vad hockey borde vara.
Att ersätta Peter Andersson med Joachim Fagervall är som att byta Jack The Ripper mot Hannibal Lector.
Dom går fetbort.