DreamTeam

403 inlägg · 26 ämnen

Forum

« · 754315 · »


Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.


Sv: När börjar det?
yay! nu har det börjat! :D
Kommentera

Sv: När börjar det?
Åkerman: Har hs en liga som man kan vara med i eller?
Är det någon som kan svara på det eller?
Kommentera

Sv: När börjar det?
Bjuder på ett gratistips från nykomlingarna. 525k för Antti Virtanen i Skellefteå.
Virtanen har 5 säsonger med mellan 30-47p/säsong i Finland under liknande förutsättningar (bottenlag).
Han verkar inleda säsongen med Jason King och Markku Tähtinen i en förväntat producerande line.
Kommentera

Sv: När börjar det?
immelmann:

Från och med 25/9
Kommentera

När börjar det?
När brukar man kunna börja registrera lag och köpa spelare? en vecka innan första matchen?
Kommentera

Sv: DreamTeam
RavenLord: mmm sant det skulla man vilja se
Kommentera

Sv: DreamTeam
Dream Team: 6a va ju helt okej...undrar vad man blivit om man orkat bytt spelare även sista halvan.
Kommentera

Sv: DreamTeam
Dream Team:

Med mina 1859-106 hade jag hamnat på den övre halvan.
Var det bara "Herrar" som var med?
Kommentera

Sv: DreamTeam

Ja, så var den här säsongens Dream Team slut, och vad gäller den interna HS-tävlingen så får jag med stolthet utnämna mig själv till segrare. Grattis Anders! ;-)

Här är hela resultatlistan som den blev:

1Anders Lindgren Timrå Röd2057157
2Emil Pettersson I´m the coach!2040113
3Sebastian Persson #22009142
4Fredrik Åhsen Nacksta kickers2008128
5Sebastian Persson #11924133
6Ronny Pettersson Raven21921133
7Olle Westerlind Själens Krigare1911122
8Hasse Antonsson Hästansikte1906130
9Tobias Jonsson tjobbateamet1845122
10Olle Westerlind Själens Krigare II1818112
11Andreas Hammarström Fagga1744111
12Magnus Svensson Lädersliparnas IK1743124
13Arne Nevsten Robin 11726115
14Anders Nilsson Shantis Indjer1682117
15Johannes Bergius (president)Burksamlarna165399
16Tobias Jonsson Real Tjobba1632105
17Nils-Gunnar Gustafsson Gustafsson Lions161678
18Arne Nevsten Robin 21590109
19Bernt Olsson Äntligen1587114
20Andreas Hammarström ELCÅM150399
21Anders Lindgren Timrå Vit143297
22Nils-Gunnar Gustafsson Runeson Tigers131372
23Michael Ludvigsson Oh han älskade dom inte121914
24Chris Pettersson skurkn lag 2102085
25Robert Grahn fanaTIKs92260

Kommentera

Sv: OS Dream team
orka OS DreamTeam
Kommentera

Sv: OS Dream team
Kerstin_k: Det är bara o anmäla sig
Kommentera

Sv: OS Dream team
berra: Härligt. Satt precis och funderade på om det skulle dyka upp nån OS-liga. Jag ansluter så fort jag har lyckats komponera ihop två lag. Så otroligt svårt när man har så många bra spelare att välja mellan.
Kommentera

OS Dream team
Vill ni gå med en OS liga så välkomna i ligan SWE2006
Kommentera

Sv: Transferkod???
Ngn som kommer in på dreamteam servern idag och kan göra sina byten? För mig ligger den nere.. är det likadant för er andra?
Kommentera

Sv: Transferkod???
Här kommer resterande koder. Dagens funkar i alla fall.
3/1: riwetijo
4/1: uowajisa
5/1: dowujenu
6/1: cugihula

2/2: hakokeha
4/2: bakohiwe
5/2: codivema
6/2: uojadema
7/2: latememu
8/2: dawolavi
9/2: mulotada
10/2: adatolum

Kommentera

Sv: Transferkod???
Vad är dagens kod då?
Kommentera

Sv: Transferkod???
jonmannen: Kolla hos Salcin!!
Kommentera

Sv: Transferkod???
Rox: vad är den då?
Kommentera

Sv: Transferkod???
Idag öppnar transferfönstret igen. Jag har provat koden i min lista och den fungerar.....
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: När börjar DreamTeam igen?
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Riise: vilken tur då för jag har glömt...
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: Nej , inget bryr sig
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Vill ni ha ett riktigt kap?
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: Skriv nått riktigt någon gång !
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: Minus 14 i mitt Lule lag ;(
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: I dag komer det gå bra för mig i allafall ;D
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Riise: Öhh..jo det gör man!
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: Medgångs supporter ! Hejar men inte på laget om de går tungt elle ? .
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Riise: mm...visst...5 ligger Luleå!vart ligger DIF?
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: De är kanske för att luleå har en bra from nu ? Men mitt kära Djurgården är alltid bäst vad än alla säjer elle tycker !
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Riise: hahahahaha!
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Riise: men mitt lule lag ärger ditt Djurgåd lag ;D
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: Jag har haft han sedan de startade förra året med ! hitta egna spelare ..
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Riise: nästan...! du hadde karnberg som kapten i många omgångar!..
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: mm okej . :P Fuskar ? :P
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Riise: mm visst säkert jag ärger ju dig du fuskar ju bara ;P
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: Har ja haft tur ?! :P Du har haft tur som bara är typ 30 poäng efter mig ;)
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: jag tar igen på dig senare ;P
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Riise: men ud har ju bara haft tur!! ;P
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: Jaoo de är ju därför ja ligger före de .. :P
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Riise: NEJ NEJ!kolla bara på mitt lag Modin´s Lag 2 de är lag de!
Kommentera

Sv: vilka spelare?
Moddan: Pratar vi kap säjer jag bara Andreas Karlsson !
Kommentera

vilka spelare?
Byt in Jan sandströmm i luleå det är ett j**la kap! ;D
Kommentera

Sv: Transferkod???
Salcin: Tiden får väl utvisa om det stämmer. Vore likt AB:-)
Kommentera

Sv: Transferkod???
Bafucin:

http://www.dvdklippet...PN=1&TPN=2

Nån där som listat ut att det är samma koder som ifjol och det verkar stämma bra hitills.

Observera att det är postat 8/11 och han haft rätt fram till 13/11 på alla koder.
Kommentera

Sv: Transferkod???
RavenLord: En stilla undran....hur kan du veta det??
Kommentera

Sv: Transferkod???
Riise: Om du ser mitt inlägg nedan på alla koder så kanske du ser att de är uppehåll och finns ingen kod idag och ett tag framöver
Kommentera

Sv: Transferkod???
RavenLord: Dagens kod någon ?
Kommentera

Sv: Transferkod???
13/11: rumedito

25/11: cajacopu
26/11: uikubasa
27/11: tumurase
28/11: wakuhadi
29/11: nilepepa
30/11: pakujili
1/12: riwetijo
2/12: uowajisa
3/12: dowujenu
4/12: cugihula

1/1: hakokeha
2/1: bakohiwe
3/1: codivema
4/1: uojadema
5/1: latememu
6/1: dawolavi
7/1: mulotada
8/1: adatolum
Kommentera

Sv: Transferkod???
Rox: Tack så mkt .
Kommentera

« · 754315 · »