Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
Dragan 2k: Jag är dagvill, så du har säkert rätt.
Det står på länken att Lindbäck står.
Dragan 2k: Med tanke på att Markström vilar den här matchen så tror jag det sistnämnda är tveksamt. :-)
5-1
Markström släpper 2. Sista i tom bur.
Därmed toppar han assistligan, målligan och självklart poängligan. Stort.
Linnea: Hehe. Jag märker att optimismen frodar fritt igen. Gör vi mer mål än 4 så är det hallelujadags - framförallt mot ett defensivt gäng som SSK. Vi har tror jag 82 skott på mål mot dem i år och gjort 4. Men självförtroendet är bra trots Linköping och Luleåmatcherna.
Givetvis släpper vi in mål - ett och gör fyra framåt. Vi dubblar helt enkelt målskörden.
1-4 således.
Tuuka borta dessutom och Erik Karlsson in. Det känns lite oroande med den skadesituation vi har - långt ifrån Timrå och MoDoklass men ändå. Andreas Karlsson borta, Tuuka M och Söderholm.
Kämpa på....
Tabellen är hur tajt som helst, och alla poäng är viktiga. Seger ett måste.
2-4
Matchen slutar 0 - 1 Paddan kommer in som Joker för Öviks laget under sista 5 minutrarna.
Något för floskeltoppen, kanske. Men det är skit med svaga domarinsatser, helt beroende av vem som drabbas. Domautbytet borde avbrytas. Inte ens de bästa utländska domarna är bättre än Lärking eller Persson, och det säger en del.