Danne_l: Jo en ny back iaf det behövs men tränaren sitter alltid lättare tillgänglig att bytas ut sen tror jag ändå inte Frölundas problem är så lätta att lösa som att hyssta in en back eller två. Flera spelare underpresterar och andra håller inte måttet och jag förstår inte varför det envisas med att köra den gamla 1a kedjan. Peta in Cibak och ner med Johnson. Rör om lite i grytan
Linnea: Förändring kan inte ske så snabbt. Det kommer dröja innan "bäckis" får ordning på skutan, vilket han kommer att göra. Han vet precis vad som ska göras och hur man ska göra det.
Tubest: Jepps finns alltid 2 versioner.... skulle dom frågat ex Kellgren skulle en annan version kommit fram vems som är rätt vet varken du eller jag men att sitta och tro allt Lillis säger som blivit sparkad o säkerligen kan vara kinkig för detta är ju lite väl.
mok: Niklas Holmgren har ställt frågor och Lillis svarat, så enkelt var det med det. Tror ju inte att Lillis sitter och ljuger, men det finns säkert två versioner om detta oxå.
audiblegiraffe: Som du säger så hade nog många tränare kunnat vinna SM guldet för 2 säsonger sedan... och redan förra säsongen såg man att Frölunda var på G utför att dom sedan tog sej till final var nästan ett under.
Tubest: Vad som än har hänt och vem som gjort fel tycker jag det är lite kass att sitta i TV och beklaga sej över det. Så allt Lillis säger är sant menar du? Du vet ju knappast vad som hänt.
Tubest: Låt sopan lipa... var glad ni slipper eländet... helt otroligt vad mycket oförtjänt ryggdunk han har fått den mannen efter att man rättmätigt sparkat honom. En apa skulle kunna ställt sig i båset och vunnit SM-guld för två säsonger sedan. Han tog över ett självspelande piano som Conny byggt upp. Hade fettot varit kvar den här säsongen hade man garanterat spelat kvalserien.
mok: Lillis kritik mot hur det hela har skötts av Kellgren m.fl Man kan ju inte vänta i flera dagar med att meddela den sparkade tränaren när nyheten väl kommit ut.
mangan: Regniga luft det har vi här nere med .. undra när solen skiner nästa gång så man kan få lite dagsljus! Men 1-11 får det gärna bli även om jag har lite svårt o se det :)
Poffa: För att det ska bli lite symmetri i hemmaresultaten, och för att det ska se ut som att Frölunda faktiskt var med i matchen ett tag, så tippar jag 6-3. Fast, det är klart skulle Salo stå så blir det nog bara 1-0.
Friman SR: Jomne så lätt ger vi oss inte minsann. Förlust idag var synd men nu 2 till bortamatcher varav jag iaf vill se vinst i minst 1 av dom sen Mora hemma är ännu en viktig match.
mok: Lugn, jag vet att det inte är enkelt. Eftersom jag har sympatiserat med TIMRÅ IK sedan 1967 så vet jag att inget är enkelt... Däremot så vore det ju kul för hela Göteborg om det blev en Beckman effekt. Ni började bra och jag vill att ni skulle ha bibehållit den effekten. Stå på Er.....;-)
Friman SR: Bäckman effekten? Ja den kan la vi möjligen disskutera om en 15-20 omgångar och se hgur det gått då. Att börja tro att alölt skall gå på räls nu för att vi bytt tränare och vann första matchen e ju rent av idiotiskt.