Smurfen: Däremot var det underbart å SE Freddan i båset på slutet , framförallt nästan höll han på å göra en Bäckis å kliva ut på isen såg det ut som , sen när han tjafsade med BIK ledaren så en av MoDo spelare drog han i tröjan 😅😅😅
SpecterV2: Hur vet du att han har en kass attityd? Bara för att är fokuserad och tittar rakt fram? Ser andra spelare som gör exakt samma sak? Har dom kass attityd också? Vad jag hört/sett så är Kelleher en riktigt glad och härlig typ. Men du vet bäst från några sekunder här o där från en kamera mitt under match?
JoJo2613: spelar väl ingen roll när han har sån tveksam attityd?
Påminner om när Maxime LaPierre spelade i MoDo och blev skickad efter halva säsongen, trots att han var poängbäst i laget. Maxime hade kass attityd och respekterade inte tränare/lagkamrater enligt Byron Ritchie. Så lite påminner dom om varandra.
Domsjö: Tänkte samma när jag såg det, alla kollar taktiktavlan utom Kelleher. Varför ska våra fina ungdomar tvingas spela med honom? Och kan vi efter denna säsongen snälla sluta värva youtube-divor?
henkeiskogen: Vi är ett slutspelslag. Älskade Emil Larssons hånflin precis vid slutsignal, långt från bråket. Han väntar tills det blir slutspel, då kommer han vara så otroligt äcklig och grisig och det är så jävla gött. Can’t wait!
För protokollet: Tycker fortfarande att vi måste byta tränare. Det var Werner som fixade 3p idag.
Vikingmodo : grejen med kelleher är att alla tror att det var han som tog upp Djurgården och att han är någon gud men så funkar det inte. Han är riktigt bra och har visat vad han kan, men det behövs spelare runtomkring honom också. Det fanns bra producerande spelare i Djurgården + att defensiven var 1000 gånger bättre än det här fiaskot
Tarasov: Fan vad jag älskar Rundblad just nu. Han vet att han kommer åka ut, så drar han en crosscheck till i ryggen på BIKaren framför mål och retar gallfeber på dem för att se till att Werner får hålla nollan.
Domsjö: Nu har jag ingen aning men det skulle inte förvåna mig om Kelleher är en av dom som drar ner laget med sitt beteende. Påminner tyvärr så jäkla mycket om Ranta.
Mer sånt å man blir glad