1150x200-modo-header2-kopiera.webp

MoDo Hockey

HockeyAllsvenskan · 534135 inlägg · 4126 ämnen

2902686 · »

Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.


Sv: Säsongen 25-26
Willow: Just hockeynews är ju för att MP har kvar massa kontakter inom MoDo så är ju lätt för honom att skriva om det då han är så insatt ännu.
Säg att Hinken och Karlin in är kvar så skulle jag tro att MoDo artiklarna från just MP kommer sjunka kraftigt.
MP har väl bättre kontakter inom MoDo än Ludvig (visst heter han så nya?) och Pelle verkar inte jobba så mycket...

Annars skriver ju hockeynews mest om Djurgården känns det som?

Sv: Säsongen 25-26
Lena Drake: Det kanske gäller när det är Stockholms lokalpress som expressen och aftonbladet. I Övik och andra städer där andelen hockeysupportrar är mycker högre så tycker jag lokalpressen faktiskt borde vara bättre. Hockeyn är ju överlägset vanligaste samtalsämnet efter vädret känns det som.

Sv: Säsongen 25-26
Peja: Tror du verkligen det? Jag tycker att jag läser om MoDo mest hela tiden på Hockenews och skulle personligen tycka att det vore konstigt om lokalpressen skulle skriva så mycket när det inte ens är säsong. Annat om det är slutspel förstås.

Sv: Säsongen 25-26
Lena Drake: Hockeynews bevakar alla lag, ÖA har nog allokerat fler arbetstimmar på att bevaka Modo om man räknar så. ÖA har även en geografisk närhet.

2902686 · »