Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
Huge:
Här handlar det ju inte om en dutt i ryggen och att spelaren åker därifrån med uträttat ärende. Här handlar det om huvudlöst och vårdslöst spel från finnpajsaren och det borde renderat i en lång avstängning för avsiktligt skadande av spelare. Det handlar om respekt för med- och motspelare, det Ruutu visar upp är bara ren och skär idioti. Hade han gjort på ett liknande sätt i NHL hade han legat på sjukhus nu, men då hade han å andra sidan inte vågat göra samma sak.
Grymt sköna kommentarer och bilder när silvret hängdes runt de svenska halsarna. Sen värmer de mycket uppskattande applåderna och gesterna från de kanadensiska tjejerna gentemot Sverige var kul.
Osså frambringar damkronorna tårar igen. Man är nog lite kärring. Bäst man COD2-ar lite så man får tillbaka lite testosteron.
piff: Jo visst var det så att man torskade mot Norge men vann över Schweiz och Kanada i gruppspelet. Men på TV spekulerades det om att man var mera rädd för de båda sistnämnda eftersom dom "egentligen" är bättre än Norge. Vi får väl se imorgon vilka som har haft rätt eller fel i spekulationerna.
Gruppspelsmatcherna: Sverige-Kanada 7-5, Sverige-Norge 3-10, Sverige-Schweiz 9-7