Bissett19: vart 3-1 till slut, Ibra 1 mål där ! Härligt att Roma van med 1-0 i 92a minuten kom målet av Baptista! Nu mår jag gott, hoppas nu på att Juve vinner mot Lazio
Skall man skratta elller gråta åt detta. Messi ? Visst kanske men Lampard och gerrard byter inte klubb i England.. Ärligt talat vad sysslar city med, finns det substans i dom här rykterna tror du ?? Dessutom spelar kaka Lampard och Gerrard på samma position.
Ja, botten och botten förresten - det är ju nästan hela nedre halvan. Tottenham går alltså, vid vinst i morgon, från 20:e till 12:e plats. Det är ganska jämnt, kan man säga.
mattias - 74: På ett sätt tycker jag det är trist att Pennant försvinner, det är ingen dålig kantspelare egentligen, kommer ofta till bra inlägg. Men det är väl hans attityd som varit omöjlig att handskas med antar jag.
mattias - 74: Från officiellt håll (dvs varken från Milan eller Liverpool) har det inte bekräftats att Agger är klar för Serie A. Med tanke på hur jag verkligen inte vill att han ska lämna Pool, så inväntar jag verkligen officiella källor... Kom igen Rafa, få grabben att stanna!
mattias - 74: Näe, nåt jävla Milan lär jag inte följa. Synd att han lämnar är det i vilket fall som helst, jag trodde han var Samis ersättare. Förmodligen satsar dom på Sami, Carra, Skrtel.... Jävla skit!
Bara att gratulera Milan till ett bra och tufft nyförvärv. Milan Fansen kommer säkert få en ny publikfavorit i Daniel Agger. Vad säger du Sylf, skall vi börja följa Milan nu ?? :)
Projta: Bredden är väl större i England och också svårare att lyckas där. Även om landslaget inte går särskilt bra så är väl PL bäst. Se bara på MU: Bäst i England, bäst i Europa och bäst i världen :-)
Ja många jämför lucas med Sidledsdanne. Sissoko är iaf det sämsta som spelat på mitten i Liverpool. Han gick till Juventus och fick en ordinarie plats. Det säger allt :)
Lucas är en talang som kommer utvecklas till en bra spelare hoppas jag
men jag tycker den dära Lucas är ett stort hån för liverpool, har du sett om han har spelat bollen framåt nån gång ? Tycker varje match som han är med i spelar han bollen i sidled
Trist med rooney, inte direkt vad ni behöver. Självklart räknar jag med att ni går om Liverpool efter nästa omgång. Som jag skrev tidigare så kommer ligan hamna i Manchester med största sannolikhet eftersom ni har bredare trupp. Nu lär ju tevez få chansen i nästa match när Wayne är borta. Liverpool har inte nån av tevez kaliber att slänga in om Torres eller kene blir skadade. under har hänt förr och jag önskar er lycka till, kommer dock att bli jämt och avgöras i de sista omgångarna men jag tror United tar det igen. Matchen den 14 februari blir kanske avgörande ?
Skönt med en vinst, men blev en dyrköpt seger. Rooney är borta troligen borta i tre veckor. Tevez, Evans, Ronaldo och Scholes hade tydligen också fått några smällar, men dom är troligen med redan till helgen.
Skön passning av Ferguson till Chelsea efter helgens 3-0 kross:
“We should have had it wrapped up by half time. But you have to hand it to Wigan they are a very resilient side. In fact they are the best team who have played here this season by far,”
United leder hela matchen, ja minus 53 sekunder, och nu börjar tabellen se ut som den ska. Bara ett skitlag kvar att passera innan ordningen är helt återställd. Men det löser vi med hängmatchen som är ospelad.
hehe. Matchen igår var rätt gnällig men det blir så när 2 av europas bästa lag möts. rooney borde blivit varnad också för gnäll. Cole gnäller mest i hela PL.