mattias - 74: Vi har en rätt bra bas, mittback i Lindelöf, kreatör i Forsberg plus bra offensiva spelare som Isak/Kulesevski. Men många bra lag i em, hoppas på Kvart.
Förresten räcker det med ett billigare cmoreabb för att kunna se alla matcher?
Tarasov: Även Rumänien kan nog vara svåra, speciellt på bortaplan. Jag har i alla fall köpt biljetter till Rumänien och Malta matcherna, det skall bli askul.
{8399}: Klistrar in länk till gruppen. Hade inte Lagerbäck tränat Norge hade jag varit lite säkrare på min sak men nu blir det lite tuffare. Spanien får se upp kan bli en jobbig resa för dem, varken Sve/No kommer bjuda på särskilt mkt. Som den optimist jag är tror jag såklart vi klarar topp-2. Vågar lan kanske utveckla anfallsspelet? Men vi saknar kanske centrala mittfältare för det
Charles: Beror helt på vilket lag som kan få straffen om det blir straff eller ej. FIFA är fett korrupta och lag som Frankrike och Tyskland har alltid fördel. Filmningen av Grizen som föranledde 1-0 borde varit varning för honom istället för mål dessutom.