Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
Men var ju liknande problem ifjol då det var CL. Delades ut gratistickets som när man slog in fick meddelande om att de gick ut för ett år sedan. Kollade med supporten och det berodde då på hög belastning, därav felmeddelandet.
När man nu lanseras VOD rätt hårt i reklam på TV så vore det ju en bra idé att se till så att det fungerar även vid större evenemang.
Hade samma problem. Såg AIK - MIF med en kompis, och skulle sen se Inter - Barca. Förlängningen på hockeymatchen laggade sönder, och fotbollen var vi inte ens nära. Lysande.
Jag kanske inte ska gnälla då,hatar nämligen när ljudet från arenan o kommentatorerna ligger en halvsekund före,arrgh...
Men jag har ju bild iaf.
Men oj vad det kramas i spelargången mellan Inter och Barcaspelarna,det skulle ju vara en hatmatch,det har ju Aftonbladet skrivit om juuuuu;)
Snart gametime...
Och vi ska väl också tillägga att även Arsenal kommer att bötfällas för publikens uppträdande.
scim:
Kan inte FA häva kortet och ge honom ett annat straff, är det inte dom som bestämmer in i det sista?
Zurich - Real Madrid 2 - Allt annat är en fetskräll
Macabi Haifa - Bayern Munchen 2 - Likadant här.
Marseille - Milan x Mer ovisst och Milan är inte så bra utan KAKA.
Besiktas - United 2. Hoppas jag har fel men att åka till Turkland och spela är inte lätt men United bör vinna ändå.
Wolfsburg - CSKA 1 - Kul och se hur nya laget Wolfsburg klarar sig, idag vinner dom.
Juventus - Bordeaux 1 Känns som att Juve är lite bättre.
Chelsea - Porto 1 - Måste ses som den säkraste vinnaren men hoppas dom får spö :)
Athletico - APOEL 1 - Vet ingenting om APOEL därför tippar jag 1.
ÄNTLIGEN !
www.thefa.com/TheFA/Disciplinary/NewsAndFeatures/2009/Adebayor1509.aspx
Att Clattenburg säger att sparken hade gett rött kort om han hade sett den är i princip ett annat sätt att säga att det kommer att ge minst tre matchers avstängning. Hans agerande vid målet kan mycket väl ge en eller ett par matcher till, att han sprang över hela planen kommer att vara till hans nackdel vid bedömningen.
Poffa:
Detta tycker jag är bra, klubben skall INTE bli lidande för att några jävla muppar skämmer ut föreningen. Straffa individen istället. BRA!
Bissett19: Och Aftonbladet briljerar: "Skandalscener på Söderstadion".
Att de inte kan skilja på Skellefteå och Sollefteå förstår jag, det är ju utanför tullarna. Men va faan Söderstadion och Stockholms Stadion är ju båda nåbara med tunnelbanan, de borde de kunna skilja på.
scim:
Det har ju snackats om 3 matcher, är det lagomt för det där, borde väl vara fler matcher för en stämpling i ansiktet, dessutom såg den medveten ut tyckte åtminstone jag.
Ca 7 minuter in i klippet.
scim: Visst, han utsattes för många påhopp under matchen, men det försvarar inte stämplingen av Song eller det fula påhoppet på RvP. Iofs tror jag att träffen mot ansiktet inte är speciellt medveten, det ser snarare ut som att han siktar på att stämpla RvP på handen med full kraft. Något som hade renderat i en krossad hand och värre skador än de som nu uppstod.
Oavsett vilket så är Adebayors tilltag tillsammans så pass allvarliga att det skall rendera i en avstängning. Att Song, RvP och Bendtner skulle haft gula kort är en annan femma. Ingen av deras påhopp är i mina ögon värda en avstängning.
Vad gäller matchen i övrigt vinner City för att de tar vara på sina chanser bättre än vad Arsenal gör.
Verkligen! Vi hänvisades till en "alternativ spelare" när vi skulle se på fotbollsmatchen, det enda vi fick se var ju tyvärr formuläret för VISA-betalning.
Precis som du säger, med den kampanj som finns nu måste de klara trafiken.