Och vart tog pavlikovsky vägen??? Men man märkte ju att HV var ute efter carnbäck, med både gruff och filmningar. SLUTA LIPA NÅN GÅNG!!! Ta en förlust... Och skulle NBS hämnas på GG efter incidenten i Kinnarps eller? Fast vi fick ju avsluta nationalsången ändå... Detta visar ju att NBS inte är ett dugg bättre!
Ja 8 av 9 poäng mot HV71 dom senaste matcherna måste ju helt klart vara MVG :) Ronnie Sundin sicken klippa han är han har bara blivit bättre och bättre det sista. Underbart att se! Synd dock att Petter slarvade in 4-4 målet. Men emn man kan inte få allt.
Frölunda fan> Tycker du skall sansa dina inlägg lite faktiskt. Sen vad skall vi med mer utländska spelare till? Bättre att köra med egna produkter så långt det går. Dags att dra snart och ladda för matchen!!
FRÖLUNDA FRÖLUNDA...VI SKA VISSA ATT VI HAR SVERIGES BÄSTA KLACK!!!!!!!!! FRÖLUNDA!!!!! SM-GULD!!!!!!!!!
HV 71! DOM HAR EN DÅLIG MÅLVAKT DET VET VI!!!! VI SKA SKJUTA MYCKET!! OCH FÖRSTÅRS GÖRA MÅL!! VI HAR EN GULDTRÄNARE CONNY SVANSSON!!! OJ OJ!!! FRÖLUNDA FRÖLUNDA..FY FAN VBAD GÖTT..MATCH I DAG.. OCH DET E FULLSATT!! VI HAR DEN BÄSTA KLACKEN I SVERIGE!½½ FRÖLUNDA SM-GULD!!!
Borås> Jodå vi kommer överens med folk sen om dom kommer övernens med oss är ju en sak. Mastsi skall vara i VF klacken och springer ju ner när VF gör mål med den stora flaggan :)
Hoppas verkligen tågen går imorgon! Det är säkert bara tillfälligt strömlöst. Ring Västtrafik annars kanske, de är väl dom som har hand om tågtrafiken här i länet. KROSSA HV!!!
så som vi oxå gör.......bara för att vi nu säger att ni var taskiga mot pavlikovsky så är vi inte gnälliga vi tåll det med........ se bara förra säsongen hur det gick för dom då...men vi stod vid deras sida å gnällde inte ...i år är de bättre som aldrig förr......
Är det nån i GBG som vet om tågen går som vanligt? Står på sj:s hemsida att det är strömlöst i GBG. Vill gärna ha svar så fort som möjligt för imorgon åker jag tåg till GBG:
Mok GG>> hahahahahahaha, det är gött, det är bra att vi VF.are kommer överens med andra fans. Har sett här i borås när det varit fotboll att det lätt blir bråk om det kommer nåt stockholms lag TYVÄRR. Men Mastis är väl med i VF klacken i morgon.
Angelica> Japps vi får se imorgon eftermiddag vem som e gladast. men som vi så ofta sjunger: Vi som e från Göteborg åker aldrig hem med sorg. med andra ord vi överlever en förslust :)
Keskinen>> Kan du hockey? Det var ingen spearing av Carnbäck. Det sa t.o.m. Mats Näslund att det var juste. Han fick Carnas axel i ansiktet. Jag såg matchen på tv. Det var Rasti som gick in tufft i närkampen.
men alvarligt talat så kan ni juh tro på att erat kära VF kommer att vinna! vi märker juh imorron vem som e glad!! troligtvis kommer det vara vi HV fans!!!!
fransson klarar nog sig bra!! dessutom borde ni juh klara av att slå hv även om liv står!! men ojdå det gör ni ju inte...eftersom hv är bättre.............mycket bättre! va inte så säkra på att ni vinner imorron!
Är Fransson lika darrig i mål som senast, då kan vi nog få i en del puckar bakom honom. Rönnqvist hoppas jag är lika bra som senast. 5-1 blir det imorgon.
VI SES IMORGON I SCANDINAVIUM, ska det bli 3:je raka segern mot HV?. Vi får hoppas det, det lär bli tuffare imorgon än vad det var i onsdags. FORZA FRÖLUNDA
HV supportrarna är riktigt upprivna efter 0-5 förlusten senast. En minst sagt svårsmält förlust för griniga HV fans. Men det är en ny, tuff och rolig match som väntar i morgon och det blir stenhårt om tre poäng men framför allt, fullsatt, och supporterupprop! Yes! Go VF Go!
Nokia> Trodde vi hade tjatat slut detta ämne redan men vissa ger sej inte. Jag stog mitt bland Frölunda folket och jag har HELA tiden sagt att det var ett större gäng folk som själva tahit sej dit merparten från Jkpg några i GG hängde med bland annat han med en av trummorna. Dock slutade dom sedan jag blev vansinnig då dom hängde med. THE END!
Hejsan alla VF-fans jag vill gratulera till en rättvis seger mot HV på Annandagen, var där och såg matchern som för mig var bedrövlig för jag är ju HV-supporter. GG tycker jag helt klart var den klacken som hördes mest och hade mest go, tyvärr. Men måste tyvärr för första gången säga att jag blev väldigt besviken på uppträdandet under sermonin för Stillman och Örnskog som inte bara är hjältar för oss jkpg:s bor( som faktiskt hade sett fram emot att få hedra dessa spelare) så har dom gjort mycket för hela hocky Sverige som t.ex. ett OS-guld och då räknar man med att få respekt även från andra supporters. Jag har läst dom andra inläggen om ämnet och tycker att det är tråkigt att man inte kan stå för det som har hänt. Att det skulle vara jkpg bor som väsnades under sermonin eller ej spelar ingen roll. jag satt väldigt nära GG och såg att hela mitt sektionen stod och klappade händerna i takt till ramsorna + att trumman också var med och den är väll i regim av GG ändå? Som sagt va så förstörde det mycket för många och jag vill tillägga att jag inte hävdar att NBS uppför sig bra dom heller men jag är övertygad att dom hade vissat respekt under en sådan tillställning. Nä det var mycket dålig stil och om ni inte alla redan har sänt en officiell ursäkt tycker jag att ni ska göra det. Då kanske ni kan behålla erat goda namn.
Mastis>> Du lär väl inte plocka fram HV tröjan på ett tag, efter onsdagens drabbning. Vad sa dom andra på bussen hem?. 5-0 det är fina siffror, VF var värd den segern dom var bästa laget för dagen.
Mastis, jag hoppas att jag får se dej i den röda tröjan imorgon. Du kan väl inte med och ha på dej HV tröjan efter förra matchen?. Ha det bra, vi ses imorgon (förhoppningsvis)
Men man märkte ju att HV var ute efter carnbäck, med både gruff och filmningar. SLUTA LIPA NÅN GÅNG!!! Ta en förlust...
Och skulle NBS hämnas på GG efter incidenten i Kinnarps eller? Fast vi fick ju avsluta nationalsången ändå... Detta visar ju att NBS inte är ett dugg bättre!
VI ÄLSKAR CARNBÄCK!!!!!!