Frölunda HC

SHL · 60607 inlägg · 3406 ämnen

Frölunda85's tråd

159656 · » Till forumet

Sv: Frölunda85's tråd
Klinth:

Det betvivlar jag inte...

Sv: Frölunda85's tråd
BJ: Vilket vi oxå gör, detta var nog mest meningen att göra oss Frölundaiter mer uppmärksamma på detta, i våra ögon, felaktiga inlägg om våran kära hemmapublik, och framförallt våran underbara klack.

Läs du i eran HS så får du se att kommentarerna dyker upp där, om våra Frölundaiter på denna HS behagar kommentera detta enfaldiga påhopp. ;-)

Sv: Frölunda85's tråd
Frölunda85: jag tycker vi ger bönderna på nöten och skriker så deras lila kaffereps tröjjor far all världens väg,,

nu e dom kaxiga näör dem fått en arena som tar hela 8000 ..

Sv: Frölunda85's tråd
Frölunda85:

Allt på HS är gemensamt, så det finns ingen anledning att kopiera utan det kan diskuteras på plats.

Frölunda85's tråd
Kopierat från Färjestads gästbok:
Ni som har varit i Göteborgarnas stolthet kan intyga att det är knäpptyst trots att det är fullsatt i hallen förutom när de får glädjefnatt när det blir mål samt ett entonigt dunkade på några trummor. Jag har knappt missat en match mellan FBK och VF sedan 1980 i Scandinavium. Jag hoppas att det blir som vanligt ikväll att vi hörs allra mest trots att vi är max 1000 mot 11000.
Tyvärr består Frölunda publiken mestadels av övergödda affärsmän som behöver simultantolkning för att förstå vad som händer på isen samt käpp för att hitta till baren.
Ikväll behöver de resa på sig 4 gånger (2 mål samt 2 besök i baren). Matchtips 2-2 (om nu pöjkera har vaknat)

Ikväll visar vi honom att han har fel.

159656 · »