Frölunda HC

SHL · 60640 inlägg · 3408 ämnen

VF-LHF

156337 · » Till forumet

Sv: VF-LHF
sannes: det blir en svårt att axla den manteln för steen, även om han är en rapp och kvick kille, så kärvs endå de där extra kilona och längden.

Sv: VF-LHF
VF Rob: Synd om Tolsa, helt klart. Jag har skrivit det förr och skriver det igen, tur i oturen så kunde ju grabben råkat värre ut.
Och visst är det ett stort avbräck men jag är helt säker på att den som får chansen i stället kommer att kliva fram.

Sv: VF-LHF
sannes: ingen orsak...hoppas på vinst nu. Tungt med Tolsas skada....

Sv: VF-LHF
VF Rob: Det borde jag kanske ha räknat ut själv att "Jöna" skulle vara andra målis, hur som helst...tack för infon!

Sv: VF-LHF
sannes: det är Johan Jönefedlt...

Sv: VF-LHF
sannes: inte en susning,tyvärr

Sv: VF-LHF
Stamnared: Ja, mål tackar man ju aldrig nej till.

Någon som vet vem som är andre målis nu när Norrena är skadad?

Sv: VF-LHF
sannes: Mål Gött!

Sv: VF-LHF
danoj: Det blir inga sån moderna saker för mig, jag nöjer mig med radiosporten. Jag har dessutom satt på tv:n så jag kikar väl lite på DIF-FBK, har fått för mig att det kan bli en rätt underhållande match.

Sv: VF-LHF
sannes: sitter å lyssnar på hockeylive nu, låter väll ok, men antingen så är reporten kraftigt förkyld eller så är det lite dålig kvalite på sändningen :)

Sv: VF-LHF
danoj: Jag är helt övertygad om att det blir väldigt tyst från lägenheten under mig, men desto mer livat hos mig.

Härligt att det kommer igång igen efter uppehållet.

Sv: VF-LHF
sannes: grannfamiljen lär inte få mycket att glädjas över ikväll :)

VF-LHF
Jag läste att Vinnerborg dömer matchen ikväll, kan bli en upplevelse antar jag.

Jag har ju tidigare på denna sida skrivit om att ge Vinnerborg en chans, han kan ju inte vara dålig i varenda match, men....har jag chans till och ändra mig...bra, för han är egentligen inget vidare, grabben gör väl så gott han kan men han hänger liksom inte med.

Nog om detta...

Nu hoppas jag på tre friska poäng ikväll så grannfamiljen blir tyst.

156337 · »