Har varit ute och åkt skateboard hela dan, varit på skitbra humör och när jag fick höra att VF ledde med 1-0 blev det bara bättre. Trodde nästan på vinst. sedan kommer jag hem och får höra på radion att det står 7-2, fy fan. vad håller dom på med. Nu är det kvitterat och Modo har fått ett psykologiskt övertag. Jag har inget emot modo som lag, men däremot deras jävla tränare Jim Brithén, han är en rutten självgod jävla, överpatetisk padda. Hoppas att VF spelarna fattar att man inte kan slå passningar i mitten av banan som bara är för motspelarna att kontra på. nu vill jag att dom plockar fram det spelet dom visade upp emot DIF. Ett tätt försvar som går på kontringar. Ronnie Sundin får allt som oftast oerhört mycket beröm, jag tycker inte att han är värd allt. Magnus Johansson och Christian Bäckman gör oftast minst lika bra matcher och ofta bättre. Ronnie var faktiskt den skagigaste backen i scandinavium(enligt mig). hepp, nu får man ladda om till på tisdag, även om det känns tungt.
hehe, tat lugnt. Det står bara 1-1 i matcher. Iof man kan ju undra hur frölunda spelar just nu, ser inte matchen själv utan lyssnar på radion. Men nu laddar vi om och vinner på tisdag istället.
Trodde nästan på vinst. sedan kommer jag hem och får höra på radion att det står 7-2, fy fan. vad håller dom på med. Nu är det kvitterat och Modo har fått ett psykologiskt övertag. Jag har inget emot modo som lag, men däremot deras jävla tränare Jim Brithén, han är en rutten självgod jävla, överpatetisk padda. Hoppas att VF spelarna fattar att man inte kan slå passningar i mitten av banan som bara är för motspelarna att kontra på.
nu vill jag att dom plockar fram det spelet dom visade upp emot DIF. Ett tätt försvar som går på kontringar. Ronnie Sundin får allt som oftast oerhört mycket beröm, jag tycker inte att han är värd allt. Magnus Johansson och Christian Bäckman gör oftast minst lika bra matcher och ofta bättre. Ronnie var faktiskt den skagigaste backen i scandinavium(enligt mig).
hepp, nu får man ladda om till på tisdag, även om det känns tungt.
Suck.......