Danne_l: Visst är det så. Men som jag säger: begriper inte varför man buar åt just Chara? Om han hade sänkt Alfredsson så att denne varit borta från resten av slutspelet, då hade jag förstått visslingarna. Nu blir det ju mest fånigt på ngt sätt. Ni har ändå rätt långt kvar till tjeckernas visselkonserter. Kommer ihåg en landskamp mot dom på bortaplan för många år sedan. HELA hallen visslade konstant i 60 minuter. Även när hemmalaget hade pucken och gick till anfall... :-)
En kostsam seger nere i Växjö i torsdags där ytterligare 3 spelare blev skadade! Nu 3 ordinarie backar borta och 3 ordinarie centrar oxå borta + lite till. Det blir givetvis en svår uppgift att vinna borta mot Divers HC men ett försök är det värt!
Om han hade sänkt Alfredsson så att denne varit borta från resten av slutspelet, då hade jag förstått visslingarna.
Nu blir det ju mest fånigt på ngt sätt.
Ni har ändå rätt långt kvar till tjeckernas visselkonserter. Kommer ihåg en landskamp mot dom på bortaplan för många år sedan.
HELA hallen visslade konstant i 60 minuter. Även när hemmalaget hade pucken och gick till anfall... :-)