Malmö Redhawks

SHL · 24628 inlägg · 2625 ämnen

Björk gör debut


Björk gör debut
Tja

Roger Öhman blev skadad i matchen mot dif då hoppar junioren in Johan Björk som ska spela mot Brynäs

Sv: Björk gör debut
CoolaKoffe: vad är det för fel med det att Björk ska spela istället för Öhman som är skadad? och Öhman skadade sig inte i matchen mot DIF. han fick ont i armen innan matchen .kanske han var rädd??))))
och sen båda Valdix&Björk spelade mycket bra mot Dif. Valdix bara växer och växer tycker jag. kaz.

Sv: Björk gör debut
Redhawk: Björk spelade väl bra mot Dif också?
Så det är väl bra att han får chansen och kan visa vad han går för.

Sv: Björk gör debut
Öhman skadades inte i matchen mot DIF, utan kände av skadan innan matchen, Björk spelade hela matchen....

Det är iaf vad jag har hört ;)

Kul att han spelade bra, och hoppas han får mycket istid nu, så att han kan visa att han minsann är likvärdig med Öhman, Hasselblad och de andra.

Petri är ju i en klass för sig själv ;)

Sv: Björk gör debut
Nubben: Ja, verkligt kul att Björk fick spela, och gjorde det så bra, tydligen. Hoppas att han, och inte "Fjuss", får chansen att ersätta Öhman mot Brynäs.

Sv: Björk gör debut
nek97raj:jappz mn va blev han fö skadad??

« · 135077