jag tror inte på så höga siffror jag tror malmö vinner över timrå me 5-1 timrå kämpar som svin just nu och har gått mycket bättre nu med sin nya tränare och målvakt.de andra tipsen var rätt bra tycker jag speciellt brynäs matchen (4-2)
Hoppas Stefan kommer in och skriver hur det går i MIFs träningsmatcher mot de finska lagen som vi ska möta under OS uppehållet. Hoppas vi inte åker på någon onödig skada under uppehållet. Det är iaf bra att Bäckman inte låter spelarna vila i 2 veckor :-)
Som Coolakoffe säger så har MIF en relativt lätt avslutning på serien. Lag som Timrå och Linköping bör vara givna 3 poängare. Brynäs och Frölunda vet man aldrig vart man har. Frölunda kan spela strålande en match för att sedan sjunka ihop totalt. Brynäs har varit ett ganska svagt lag i år och vi bör ta minst 2 poäng mot dem. Jag tror vi kniper 5e plats i tabellen :-)
jag tror malmö vinner över timrå me 5-1
timrå kämpar som svin just nu och har gått mycket bättre nu med sin nya tränare och målvakt.de andra tipsen var rätt bra tycker jag speciellt brynäs matchen (4-2)