Vi kommer i alla fall inte att vinna den här matchen med det här spelet ändå.
Om sanningen skall fram så får vi under perioden färre och färre möjligheter till riktiga chanser.
Frölunda kommer å sin sida väldigt lätt till sina möjligheter, ibland så funderar man på om de ens märker att det är motståndare i vägen. lägger man till att vi bjuder dem på lägen dessutom så ser det svårt ut.
Som tur är så har vi , som alltid verkar det, en stor möjlighet att spela bättre.
Robin Moberg: Jo, det känns som ett snäpp framåt. Har undvikit forumet för att jag dels var så besviken över matchen mot Malmö och dels skäms jag över att läsa allt gnäll här. Jag hade hoppats att det skulle kunna vara lite mer positiv stämning med tanke på att vi trots allt gjort det ok sett till att vi tippades i hamna i botten av alla.
JonathanF: Hur många fler bjudningar ska Rundblad få ge motståndarna innan Karlin och & agerar?? Det är dags för bänken/läktarn nu ett antal matcher. Karln är ju fullständig livsfarlig att ha på isen.