{5647}: Sa jag något om det? Sa att det är kappvändaraktigt att utåt påstå att man är 100% gnagare och dessutom samtidigt regelbundet skicka kängor till Djurgården, för att sedan möjligtvis spela för det laget.
I Stockholm är derbyrivaliteten hårdare än några andra städer.
puffe: Ritola kan skissa på (just skissa. Det är här det roliga är. Resten är bara krystat för att få chansen att skriva "skissa" i samband med Ritola) backchecken
SPOODI: skönt! Vi slipper förhoppningsvis alla lövare härinne och räcker gott med nån enstaka post om att Stråhle får kicken. Alt blir han mot all förmodan kvar då blir komiken ännu större.
Man blir väldigt trygg när man hör Johan Widebro! Oerhört sansad och verka ha superkoll på siffrorna och vad som man behöver göra i prioordning.. Det är inget Casino med klubbkassan!
Har slut på idéer, så jag frågar. Finns det någon här som är kunnig inom konsumentlagar / lagar etc? Det gäller ett garantiärende men det är något fuffens på gång.
Costanza: Vi kan väl strössla lite cred till alla då.
Widebro,Karlin,Gradin o övriga ledare plus ett något kryddat lag från allsvenskan som inte förstår att en humla INTE kan flyga. Världsklass i Västernorrland
Hoppas detta är början på en lång framgångssaga
För övrigt är jag lite orolig över hur forumet ska överleva, nu när Löven inte spelar längre :)
Costanza: Apropå pygméer. HV lär inte få läktarstöd från Dregen på långfredagen.
Om Lilliputten Jens Burman kan åka lite skridskor har vi en grävling som kan grisa fram puckar 3*20 minuter plus förlängning, utan att behöva byta en enda gång
Bad_Brett: Härligt med tre unga finska landslagsmän som vill framåt. Är inte heller sugen på Fröberg, ser ingen uppsida mer än att han är rutinerad, pålitlig. Kanske kan få pröva på en offensiv roll i MoDo, men hoppas på bättre..Samtidigt ser nog Hinken helst fler svenska spelare. Han kanske ersätter Dicken ändå. 30 är ju ingen ålder.
Nja, bor i Stockholm och ingen verkar bry sig alls.