Nucky: Mora spelar med en fantastisk fart. Underbart att se. DIF är verkligen en klass sämre än ifjol och jag kan hålla med om att Mora är favoriter sett till den här matchen hittills.
SPOODI: Mora är en klass bättre än Diffen. Är Steen(49) värvad av nån SHL-klubb? Han är verkligen lätt att gilla. Dock inte bra nog för 1-2 kedjan i SHL så antar att MoDo inte är jätteintresserade
{10065}: jasså för det syns inget i tv och var ju väldigt lugnt vid avblåsning. Var du där? För du skrev väldigt mycket på forumet igår. Sluta försvara det beteendet det är äcklande
SPOODI: Haha, jag vet. Ville bara att du skulle säga de ännu en gång. Tredje gången gillt du vet. Men vi vuxna kan diskutera viktigare saker som sagt, än att prata med självupptagna förortsbönder som tror sig vara något.
{7426}: japp 180 dagar. Va även bannad där förra året under deras kval mot Malmö i 180 dagar. Jag kan ju inte hålla igen när jag väl blir arg/irriterad
SPOODI: Jag kan hålla med om att det på tv bara såg ut som kinden. Jag minns intervjun och det var därför jag skrev det. Blev tvungen att kolla upp det igen.
Costanza: Jag får väl säga vad fan jag vill och du får väl blunda om du inte tycker om det. Killen är både längd och storleksmässigt en fjant, sen sätter han sig ofta i situationer där han lyckas bli skadad. Han måste upp med huvudet lite och tuffa till sig. Flera hjärnskakningar och skador för att han inte kan lyfta blicken.
Larviga anklagelser för övrigt om AIK:are. Kanske Modo AIK:are i så fall.
Varför kan ni inte bara diskutera? En jävla massa bråkstakar här, påsklov på hela bunten?
{10585}: Börjar misstänka att du är AIK:are, användaren Bondegnagaren af Byhåla på Svenska Fans kanske. Samma språk. Kalla en egen ung MoDo-spelare för fjant efter skridsko i fejjan får mig att tvivla på att du är MoDoit. Gnagare som ser i SHL i Ö-vik kanske? Du får ta illa upp, men får tagga ner lite med skitsnacket här. Fattar att det ger dig nånting, men forumet suckar.