Vi börjar äta oss in, men Örebros filosofi är ju extrem defensiv disciplin och (då glömde jag plötsligt ordet jag letade efter, men) Ut-tryckning av vårat spel till intetsägande ytor. Därav det oerhört tråkiga spel det alltid blir mot Örebro. Ett mål framåt, så ligger man bra till. Ett mål emot, då ligger man risigt till.
Bössa 68: Fan vad motvalls man inledde kvällen med.
Men jag är säker på att Lehtinen kan vara minst lika bra som ifjol. Han är verkligen inte ensam om bakåtmålen, även om det syns att han inte är inne i sin rätta mentala zon.
{10015}: Svårt att säga vad Östersunds sportsliga kollaps beror på när man saknar insyn, men det är ju uppenbarligen en dysfunktionell miljö där alla underpresterar just nu.
{10015}: Begriper mig inte alls på formationerna. Tog för givet att man tog in Benson för att få igång Olofsson, Jasek eller Woods. Varför matchar vi vår spelfördelare med en finlandsfärja och Ego Boy?
Karlin får väcka dom i pausen