S-vikaren: Tror inte heller vi förlorar. Om inte annat lär 1a kedjan vara taggad som fan för att JJ ska få 2 poäng. Hans 3e poäng idag går ju dock att ifrågasätta. Får se om han får behålla den?
Skönt att Dahlén inte har tambellinis sikte för då hade det varit kvitterat. Nästan svårare att missa den där än att sätta den, skjuter mitt i målet efter isen.
S-vikaren: Inte en chans att ni tappar alla 3 poäng nu. Den målskillnaden ni har kommer vi aldrig ta igen på en match heller. Nu väntar ett ovisst mellankval för vår del där det lär bli ett getingbo.
Men lite synd om snuttis att han inte fick bli hjälte. Det var ju så nära. Nu blir det oboy å bulla och godnattsaga av mammis istället. Inte helt fel det heller. Han slipper ju de dumma nhl-isarna.
JoseGonzales: Njae trodde det med. Men sen såg jag närbilderna och Weigel känner att han får kontakt från Timråspelare i ansiktet och får likt Barcaspelarna reaktion direkt.
Sputnik: Tycker det ser ut som en lövenklubba han får i ansiktet? Får man en klubba i ansiktet så är det klart man reagerar sedan är det inte hans fel att domaren tar den på egen klubba i första läget!
bisterfinnen: vilken underbar kväll!! Nu har vi krigat tills oss en trepoängsledning med jäkla målskillnad! Fyfanva underbart!! Och vilken jäkla räddning av cannata! Wow! Pinsamt dock att de ångra utvisningen! Får de ens göra det??? Då vill jag ha tbx torps. Världens solklaraste felaktiga jag någonsin sett. Men skit i det fyfan va underbart!! Är vi bara skärpta nästa match och kämpar skall vi ta detta!!!😀😀😀 fyfan va skönt å va Modoit😍😍