Dundee: Tycker det är extremt bra kämpatakter av Modo idag, men det hjälper inte att åka runt på Max och jaga pucken eftersom man inte har något eget fungerande spel.
Finns 0 energi i laget. Väsby glider ifrån oss, Glader sitter och njuter över sitt fina lagbygge som han påstår ska nå en topplacering. Har inte Glader och tränarna fått kicken i morgon så har jag slutat följa denna förening tappat allt förtroende för denna klubb.
3-0 nu med man kan lika gärna lämna wo resten av säsongen finns inte en ena gnista i detta lag.
Gavelo: Någonstans känns det som en orienteringstävling där vi inte fått någon karta. Vi kan jobba hur hårt som helst, men det är ändå oerhört svårt att ha en chans.
Olli Nomadinen : Känns som vi alla längtar efter sol och värme nu i tråkiga och kalla tider . Hartmanns skada var inte så farlig ändå , det var skönt , han vore ett jätte tapp .✔️
{5647}: Som vanligt i egen zon. Överallt och ingenstans.
Kan någon vänligen förklara för mig varför i helvete någon anser att Karla ska ställa sig framför eget mål och backen göra sig spelbar bakom mål? Tror någon utan förståndshandikapp att Karla skulle vara bättre på att markera motståndarnas forwards som aldrig gjort det i sin karriär, medan Dahlrot som alltid varit back ska ställa sig bakom mål?
Den som implementerat det här haveriet måste vara den sämsta huvudtränare vi haft under de här 100 åren.
Domsjö: Bättre försvarat i anfallszon. Tredjegubben hem, så backarna törs stanna kvar längre och ha mindre gap. Kanske inte det jag tycker vi borde börjat styra upp, men det känns som en bra förbättring .
Sven Tuta: Inte många lag vi har plus mot, denna dystra säsong, men Väsby är ett. Men vore väl Fan om inte Piva-effekten slår till med full kraft idag. 3 friska poäng, tack!!
Överkörda av tabelljumbon. Agerar vi inte nu kommer vi att få kvala.