JoJo2613: nä men lägg av. Svartvadet är klockren i sina analyser. Avslöjar Modos brister en efter en, samma brister som vi andra ser varje match. Av med skygglapparna nu
Spelarna är nu så imponerade av Västerås att man helt glömt bort att spela själv. Påminner om när jag såg ett ufo för tiotalet år sedan. Klart att man glodde som ett fån.
JoJo2613: Ville slå sönder tvn varje gång han gjorde Djurgården förra säsongen. Säger KlasOn och ThoresOn istället för vad spelare faktiskt heter. Helt värdelös på sitt jobb.
Robin Ztorken L: bjerselius och Svettis kan man skeppa direkt. Plocka in en rutinerad jävel likt EJK eller AP som har stor hockeyröv och är tråkig att spela mot.
Västerås är ett skitlag i år, ingen tydlig värdemätare i någonting nästan. Vi vinner den här matchen och så får vi se över tid hur Andersson får till laget och deras vilja att vilja vinna och spela tillsammans igen.
Modo-Målet: Vi har en enda spelare i laget som skulle kunna lyfta oss mot SHL, det är Werner. Swetli, Måns, Emil, ,Mattsson, Topping och Bjerselius är för dåliga, har säkert glömt några. Backsidan behöver ingen ingen ens tala om den är knappt på HA nivå