Trilske: Just fan, hade glömt hans långa sjukfrånvaro. Dock är det spelförståelse och stresskänsligheten man är lite orolig över vilket inte borde påverkats av att han tappade i vikt. Man är kluven gällande honom som du säger
För er som är morgonpigga och hinner läsa texten innan den blir låst så finns en fin text av Leifby om vår kanske blivande motståndare Hudiksvalls hall. Den ser utvändigt ut som en "hockeykyrka".
"De har numrerade ståplatser"
"Vi var fyra ackrediterade journalister på plats – undertecknad, två reportrar från Gotland och en från Sveriges Radio P4.Ändå fanns det inte en möjlighet att få rum på den mikroskopiska pressläktare som tydligen kallas för ”jakttornet”."
"Bortasupportrarna fick gå in via en fotbollsläktare och det finns på ena kortsidan av hallen ett stort fönster med ett sorts naturligt ljusinsläpp jag inte tänkt på sedan Sverige spelade VM 1987 i Wiener Stadthalle."
"Små hyllor på båda kortsidorna med folk på.Ljuvliga."
Fina bilder i texten dessutom. Man blir sugen på att besöka hallen, där det för övrigt finns ett litet sportmuseum.
Bössa 68: Han kanske har stark ganja bretten men jag har betydligt starkare om ni vill tävla, med det sagt så sitter väl VO på ett utgående kontrakt och kanske kan vara halvsugen att komma hem och skjuta upp oss och få lite eld i brorsan sin, hoppas vore ju synd att inte göra.
Upplever Karlberg som otroligt lugn i båset till skillnad från en del andra tränare, han har dessutom en egenskap av att släppa fram yngre förmågor som han tycker sig ha potential att bli väldigt bra.
Detta är dock något som man aldrig kommer få uppleva som Leksing igen
Dock är det spelförståelse och stresskänsligheten man är lite orolig över vilket inte borde påverkats av att han tappade i vikt.
Man är kluven gällande honom som du säger