1150x200-modo-header2-kopiera.webp

MoDo Hockey

SHL · 532361 inlägg · 4126 ämnen

Inlägg: 103766

Sv: Modo-Hv71
Wewillwintoday: Jag resonerar lite likadant. Öhman hade ju ljumskproblem i slutspelet ifjol också. Ljumskarna är lömska. Det kan vara svårt att bli kvitt problemen.

Oj vilken frekvens det är på inläggen i MODO:s GB nuförtiden. man får svårt att hinna med och läsa allt ibland. Lite skillnad mot forumet på www.modohockey.se :)

Godnatt på er. Hoppas MODO slår lulingarna (är det imorrn?). Fast med nästan halva forwardsuppställningen skadade eller frånvarande på annat sätt så ser det inte speciellt ljust ut. Hoppas vi stökar unden de flesta förlusterna och skadorna under försäsongen. Det är ju faktiskt inte hela världen om man förlorar en träningsmatch. Min förhoppning och övertygelse är att MODO höjer sig ett snäpp när matcherna blir viktiga igen. Precis som mot FBK i "träningsmatchen" (som dock var mkt prestigefylld för båda lagen).