Vargen: Ja, även Miltons va? Men läste någonstans att det var pengar man hade räknat med, och som inte var en bonus. Får väl se hur kommande säsong blir med Widebro tillbaka och ny styrelse.
Inlägg: 3042871
Svarskommentarer
Sv: Silly Season
Zup: Glömde att han skrev kontrakt omedelbart. Jag kan tycka att oavsett om man förväntade sig pengarna eller inte så är det väl ett ärligt ekonomiskt resultat där alla inkomster sammanställts. Om det är så kan vi ha backat 7-8 millar bortsett från NHL-pengarna och då undrar man vad vi spenderat allt på egentligen.
Sv: Silly Season
Zup: Den gamla styrelsen vände ett stort underskott så jag tror att det var mer den operativa delen som inte var rätt. För övrigt var det väl ett stort underskott och felräkning året efter guldet när Källström var ordförande senast.
Jag tror Widebro och Sjölund styr upp det där igen.
Jag tror Widebro och Sjölund styr upp det där igen.