DaBeezer: Jaha, så Foppa är överskattad? Ja, det får ju stå för dig, den övriga hockeyvärlden håller väl inte direkt med dig i den frågan.
Om vi går till Z så har han inte gjort många poäng direkt den här säsongen, men han har en annan roll i dagens TIK än han har i landslaget tex. Om man däremot tittar i tidningarnas plus o betygslistor, som matchens lirare tex. så är han ofta med där i topp. Det säger väl en hel del, gör det inte?
Jag hade förmånen att se Foppa en del gånger i Kempis, o jag måste säga att Z o Foppa påminner mycket om varandra i sin spelstil, sen får du säga vad du vill!! O det gör du ju också! :) Z kommer att bli stor, mycket stor! Mycket mogen för sin ålder, betänk att grabben är 21 år o har en mycket ödmjuk syn på sig själv! Det kommer att visa sig vad han går för, va säker på det!!!!!
mattias - 74:3-0 till Minnesota i do or die matchen borta mot Colorado efter första perioden. Får se om talesättet om svårigheten att vinna efter en sådan bra start håller i sig. Bra match och inga mål i PP.
Ja, det får ju stå för dig, den övriga hockeyvärlden håller väl inte direkt med dig i den frågan.
Om vi går till Z så har han inte gjort många poäng direkt den här säsongen, men han har en annan roll i dagens TIK än han har i landslaget tex.
Om man däremot tittar i tidningarnas plus o betygslistor, som matchens lirare tex. så är han ofta med där i topp.
Det säger väl en hel del, gör det inte?
Jag hade förmånen att se Foppa en del gånger i Kempis, o jag måste säga att Z o Foppa påminner mycket om varandra i sin spelstil, sen får du säga vad du vill!! O det gör du ju också! :)
Z kommer att bli stor, mycket stor! Mycket mogen för sin ålder, betänk att grabben är 21 år o har en mycket ödmjuk syn på sig själv!
Det kommer att visa sig vad han går för, va säker på det!!!!!