OE>> Har du hört något om det blir någon ny forward?. Ledningen ville ju först se några träningsmatcher för att se vad för spelar typ som behövs?. Kommer det fler eller är truppen spikad?
Junior: Jag är inte OE, men kan meddela att Helsingborgs Dagblad hade intervju med Roger Melin häromdagen där RM sade att han är nöjd med dagens trupp och att några ytterligare värvningar inte är aktuella. Ev kan ny spelare tillkomma OM någon i truppen blir allvarligt (långtids)skadad. Vänta inte på fler nyförvärv alltså.
Var det inte så att vi fick en hel drös med långtids skador i början av förra säsongen.Det gjorde att vi fick hit Engström och Sjöberg. När sedan skadorna var läkta hade vi lite för många spelare. Därför har vi skickat fler än viskaffat.