Extremt tråkigt. Ett av mina favoritband, som ständigt dyker upp när jag söker bland de för mig skönaste. De senaste veckorna har varit galet när det gäller personer som gått ur tiden.
Börje Salming , Irene Cara, Hédi Fried (med tanke på viss konflikt), Sven-Bertil Taube, Anthony Kewoa "Rumble" Johnson (MMA), Jerry Lee Lewis.
Till det bekanta, tre stycken! plötsligt utan förvarning. Livet är oförutsägbart. Man borde inte ta det för givet. Men som människa så gör man såklart det ändå.
{9742}:” Vi får inte ha biblar i skolan men de finns i varenda fängelsecell , är det inte bättre att ha dem i skolan så folk inte hamnar i en fängelse ” . Citat av Sebastian Stakset
{8839}: Lysande(den spelades ofta när MoDo slog ut Malmö i semifinal nån gång förr, alltid förknippad med det), men kom på en sak. Har inte sett Sillys fredagslåt, så en liten wirre o detta då.
MoDo borde bjuda in denna publiken till matchen mot Löven på lördag
{9742}: en kopia av mig 1970 som sjunger denna låt . Tiden går ser man när man tittar sig i spegeln .. Har kunnat tvilling brorsa 😊 youtu.be/oroxXPgbplI En bra låt ändå .
puffe4: Till din stora förvåning har jag sett de sex filmerna Peter Sellers medverkade i åtskilliga gånger, och några av dem tillhör mina absoluta favoriter. Sedan blir jag illamående över hur de fortsatte mjölka konceptet efter hans död, men det är en annan fråga.
Förut var dom mycket roligare ... När man var singel :-)