{8839}: Bra Clay, inget jag hade hört, men vackert. Är ingen travnörd men den hästen hade jag hört talas om. Men var på trav i Boden en gång, sen sommarkväll o nästan bara kallblodslopp o tror varje lopp fick startas om 2-3 gånger för kallbloden hade ingen koll på hur en start går till. Hade det varit som i friidrott idag när en tjuvstart innebär diskning hade inte många hästar fått springa den eviga kvällen
KulaShaker: Jag räcker upp handen. Hade en kompis som spelade detta album alltid alltid. Oavsett hur bra han trakterar flöjten är ljudet av tvärflöjt eller för den delen panflöjt nåt som får mej att rysa(ej av välbehag). Att dom sedan har vidriga 70tals-kläder gör ju inte saken bättre, haha.
Hell är en tätort i Stjørdals kommun utanför Trondheim i Norge. Orten är en turistattraktion för engelskspråkiga turister, eftersom ordet Hell på engelska betyder helvetet.
Turistlockelsen förstärks av en skylt vid järnvägsstationen där det förutom ortnamnet står Gods-expedition, som på engelska tolkas som God's expedition, 'Guds expedition'.
Silly: Precis, det var väl deras sista spelning eller? Är ni såpass gamla att ni kommer ihåg radioprogrammet "Tio i Topp"? där svar denna låt etta i Juli 1966
Silly: När du spelar denna vill man gärna spela baksidan på Abbey road, men det är typ 22 minuter med småsnuttar som vävs in i varann, så jag avvaktar.
Kör denna i stället, när man blir trött på allt tjat, från familj, korkade hockey-supportrar mm