Nu har jag problem igen. Det kan vara XP-problem. Formaterade om C: igår, efter att ha haft bekymmer med många saker på sistone. Saker som bekymrat mig:
- När jag försöker gå in på en hemsida min gamla klass har (med en .tk-adress) från min dator är den bara helt blank, men går jag in från andra datorer ser den ut som den ska. - Jag har inte kunnat logga in på MSN Messenger. - Jag har inte kunnat logga in med min MSN-användare via Gaim. - Jag har inte kunnat köra Trend Micros Housecall (virusscan), utan den har fastnat på "Preparing to update required resources". - Min dator har vägrat stänga av eller starta om sig som den ska, man har måstat använda våld mot knapparna för att det ska fungera.
Saker som fortfarande bekymrar mig: - Hemsidan med .tk-adress - MSN via Gaim - Housecall
Min pojkvän sa att jag inte borde ha installerat alla XP-uppdateringar på Win update, kan det stämma? Någon som har någon aning om vad mina bekymmer kan bero på?
1995 klev Sverige lite snett (min uppfattning). Psykiatrireformen som la ansvaret för på riktigt farliga individer på kommuner och landsting (regioner) ist, statliga sinnessjukhus.
- När jag försöker gå in på en hemsida min gamla klass har (med en .tk-adress) från min dator är den bara helt blank, men går jag in från andra datorer ser den ut som den ska.
- Jag har inte kunnat logga in på MSN Messenger.
- Jag har inte kunnat logga in med min MSN-användare via Gaim.
- Jag har inte kunnat köra Trend Micros Housecall (virusscan), utan den har fastnat på "Preparing to update required resources".
- Min dator har vägrat stänga av eller starta om sig som den ska, man har måstat använda våld mot knapparna för att det ska fungera.
Saker som fortfarande bekymrar mig:
- Hemsidan med .tk-adress
- MSN via Gaim
- Housecall
Min pojkvän sa att jag inte borde ha installerat alla XP-uppdateringar på Win update, kan det stämma? Någon som har någon aning om vad mina bekymmer kan bero på?
PS. Hata datorer.