Socialförsäkringssystemet ska reformeras och regeringen kommer att tillsätta en utredning i syfte att genomföra en sådan reform med bredast möjliga förankring. Kostnader för trafikskadades sjukpenning och sjukersättning ska överföras till trafikförsäkringen. Däremot sade Reinfeldt inget om när det ska ske.
Hur mycket dyrare blir fordonsförsäkringarna då ?
Snart skall du ha en speciell sjukförsäkring för att få vård om du skulle bli sjuk.
NuMo: Vet att många hade hoppats på det för att få bevis för att Trump är en senil galning, men tyvärr blev det inte så, utan som för det mest med Trump blev det en fredlig lösning:
Nu börjar amerikaniseringen.
Socialförsäkringssystemet ska reformeras och regeringen kommer att tillsätta en utredning i syfte att genomföra en sådan reform med bredast möjliga förankring.
Kostnader för trafikskadades sjukpenning och sjukersättning ska överföras till trafikförsäkringen. Däremot sade Reinfeldt inget om när det ska ske.
Hur mycket dyrare blir fordonsförsäkringarna då ?
Snart skall du ha en speciell sjukförsäkring för att få vård om du skulle bli sjuk.