mok: Jo då. Han har jag också hört talats om tidigare.
Lite mer statistik, som komplement till Darktrolls länk har du även Eurohockeys statistik om honom.
Han kan bli riktigt bra tror jag. Och lär överglänsa de senaste kanadickerna som spelat för vår ärbara klubb. Jag nämner dem inte vid namn av en speciell anledning.
mok: Bara för att Dragan ska få babelfiska lite grann så får han en länk på tyska. Hade jag varit snäll hade jag talat om vad det står där, men äh...lite får väl Dragan jobba ;)
mok: www.nhl.com/players/8467857.html kanske inte säger så himla mycket men lite statistik i alla fall. Men jag hade hört talas om honom innan i alla fall.
Paddan: Då var det helt plötsligt 3 sajter då. Mystiken tätnar. Kommer han skriva på eller köra vilse och hamna med påskrivet kontrakt i Ryssland eller ngt?
En sajt som heter news.ch berättar också om att Krog är på väg i riktning mot Frölunda. Tydligen har han åstadkommit 15 mål och 15 assists på 29 matcher i Geneve-Servette
Det blev ingen Hlinka men väl en kanadick. Eller vänta lite vi kanske ska vänta med att riktigt bekräfta detta men två olika sajter har kommit med nyheten att kanadicken och tilllika högerfattade centern Jason Krog är klar för Frölunda.
Sannes: Orkar inte klaga på den regeln, ingen som ändrar på den ändå... Inte fullt i Scandinavium.. Lite dåligt för att vara en toppmatch men det är väl för att det är måndag..
Han har kommenterat fotboll, jag har iallafall hört han under Radiosportens ordinarie sändningar. Jag tror att han i vanliga fall jobbar på Radio Göteborgs sportavdelning.
Kul match kommer det att bli. Tror jag iallafall. 6-3 till våra hemmafavoriter. Seikola följer upp sin passningspoäng med att hänga en i krysset från blå i popwerplay.
Dragan 2k: För övrigt är det inte alla som är förtjusta i vår gamla hjälte ser jag när jag läser Expressens nätupplaga:
"Först blir "Ragge" överkörd utan att nåt händer och sedan åker den där djävla filmaren Jens Karlsson framför mål och slänger sig så att vi får spela tre mot fem och de kan göra 1-0. Däremot var det korrekt att vi åkte på ett par 2+2-utvisningar. Spelarna har ansvar för sina klubbor."