Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
Så var den gamle Frölundabacken Oscar Ackeström tillbaka i elitserien. Inte i Göteborg den här gången, utan i Linköping. Han gör alltså en "Magnus Johansson". D.v.s lämnar Frölunda för spel i Europa, för att sedan vända åter till Sverige, men då till Linköping.
Ursäkta utrrycket, men fy fan vilken värdelös dag det har varit, jag har inte många rätt för stunden, jag blir sämre och sämre för varje dag som går. Det blir nog till att ringa doktorn imorgon och tala om att man håller på att dö, då borde man få tid eller?
Och dessutom så kunde man väl ha fått sett EN allsvensk match på tvn ikväll, men icke. Vad är det för pajasar som håller i dom trådarna?
mok: Calle Johansson blir assisterande i VF.......se länk!!
Förresten, kul att Fredrik Johansson kommer tillbaka till Frölunda, man håller ju lite extra på de grabbar som kommer ifrån mina trakter.
På tal om mina trakter, vad hände med Fredrik Last, vart tog han vägen? Eller han kanske inte spelar hockey längre.
Finns väl nästan ingen som har hjärta för klubben nå mer. De flesta går tyvärr efter plånboken! De som har hjärta är ytterst få!