Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
Nu verkar dem fått tag i uppviglarna tii rasistattacken på Jonny Odyua!!
Bonuz: Efter att ha sett matchen idag,visserligen på TV så tycker jag det var starkt av Frölunda att störa LHC som man gjorde,matchen skulle väl egentligen varit avgjord i andra peioden,men efter Sundins slumpål så kom frölunda verkligen in i matchen på allvar!!
Förstalinen var ju riktigt bra idag,MEN linan med Kahnberg åker ju mest o gömmer sej speciellt Kahnberg,han tar ju omvägar för att slippa tacklas,är han verkligen en man för NHL???
Danne_l: Hörrödu, varför kan ni inte spela som jag tänkt?
Har jag sagt att ni ska förlora med 3-1 så ska ni banne mig förlora med 3-1 och inte hålla på och göra en massa mål och faktiskt anstränga er lite extra under matchen. Det tycker jag verkligen var dålig stil. Nu vill jag se lite skärpning till matchen imorgon, har du fattat det va?
Linköpingsvinst blir det, 2-4 blir slutresultatet, sådeså!
"Två män, 22 och 23 år gamla, har polisanmälts för hets mot folkgrupp efter lördagens hockeysemifinal mellan Linköpings HC och Frölunda i Linköping. Männen försökte uppvigla publiken på ena ståplatsläktaren att skrika rasistiska tillmälen åt Frölundaspelaren Johnny Oduya, skriver Östgöta Correspondenten på sin hemsida.
De lyckades dock inte få publiken med sig.
Polisen har gjort anmälan, säger vakthavande befäl Christer Wernström vid Östgötapolisen, till tidningen.
Även under en tidigare SM-semifinal som spelades i Cloetta Center i Linköping utsattes Johnny Oduya för rasistiska påhopp."