Auchinleck: man kan inte starta med ett såll i målet till att börja med sen är det mycket som inte stämmer men säsongen e ung så än kan mycket hända och det kommer det att göra!!
Mike.F: Det verkar inte som att Frölunda har sneglat på hur SAIK har hanterat att tappa halva laget de senaste 6 säsongerna...? Men Guld blev det i alla fall förra säsongen.
Aj aj aj!! Sista gången vi såg Bakala? 1 o 2 e rena målvaktstabbar sen borde ju Bif fått mål som blev bortdömt!! 3-0 kommer istället på en felaktig 2:a men det var det ju liksom rättvist då det målet var det konstigaste jag upplevt!! Förutom det kan ju inte Bif gnälla på domarna!!!Sen tar Figren en idiotisk 5:a följt av en lika korkad 2:a för slashing på Donovan(tror jag)!! Spel 3 mot 5 och 0-4!!!å sen va matchen körd!! 2 matcher spelade och 4-10 o NOLL poäng😝😝😝 och Brynäs var inte ens speciellt bra!! Juniorspel!!! Eller dom hade nog gjort det bättre😬😬
0-3! Å så hör man Hata Hata Hata Göteborg! Trevligt! Skiten bara fortsätter! Djävla tjöt om regerande mästarna!!! 4 utv 3 är djävligt billiga! Men VF har inte vaknat denna lördageftermiddag:(
Underläge 2-0 efter halva matchen ser väl sådär ut! Tycker att Mif har lite mer av det där flytet som man vill ha, båda målen är tursamma men dom räknas ju dom oxå!
1:a perioden avklarad! En jämn period där domarna i slutet lyckades hitta en 2:a för VF som e skrattretande då det borde varit minst en 2:a för MIF när Mats R.O råkar ut för en bensax runt huvudet;( som tur e resulterar den inte!
Mike.F: Tycker det är löjligt av Wennerholm och kräva att han skall få sparken. Trodde först att han slängt in knallskottet, men han gör ju bara "dummegrej", sparkar en boll i mål, bråkar inte med någon eller slåss. Dumt men relativt harmlöst...
Mike.F: Den sk "försörjningsrätten" är ganska stark så troligen får han göra mål på isen framöver. Men skulle vara lite kul om han inte fick kolla på matcher om han är skadad
Sitter å kollar Blåvitt-Malmö där ett knallskott kastats in och domaren brutit matchen. Då springer en Nisse in på plan och skjuter bollen i mål och han har en Frölunda guld t-shirt på sig! Idiot tänker jag och tro det eller ej killen e Mats Roselli Olsen😳😳😳 hur tänkte han där? Inte alls!! Gud va pinsamt!!! Man undrar ju...........? Vad detta betyder för framtiden? Faen va korkat, man hoppas ju att dom tagit fel men det verkar som om det stämmer (svårt att känna igen en del hockeyspelare i slutspelsskägg o vanliga kläder) jag reagerade aldrig utan läste det på AB!!!!
Bättre sent än aldrig, men grattis till SM-Guldet....tyckte det var synd att det egentliga finalen stod redan i semin mellan oss och er...vi borde ha mötts i final istället ;)
Mike.F