Jag säger bara att FRölunda tar hem hela skiten i år för att dem är bra. Att man slår HV är bra och hoppas att dem kan ta 6 poäng mot Hv. Det känns bra med en seger nu innan jul. Det är också bra att det kommer med så många spelare i landslaget.
Dragan> Nej precis inga från Frölunda är ju direkt amatörer dom brukar ju vara med. Iaf 4 av dom 5 som är med. Men Eriksson och Melin från HV.... jaja.
de kanske du har rätt att "amatörer"slinker in då.....av dom fem spelarna så e ta mig fan inte en enda jävel amatörer!!men de finns ju en del som e med i landslaget nu som inte hör hemma där som t.ex joakim eriksson från djurgården vem fan i de egentligen hade aldrig hört talas om förän nu!!
Dragan> 5 spelate i landslaget... det bevisar att vi har individuellt mycket bra spelare. Sen att Alavaara slank med på ett bananskal e ju en annan sak. Baltica Cup brukar ju annars vara så att dom bäste fejkar skador och stannar hemma för ingen vill till Ryssland över jul. Så slinker lite "amtörer" med. :)
Jag måste säga att det var mycket interligent sagt... Och tanken har slått mig flera gånger.. Men har inte vågat yttra mig.. Men nu vet jag att folk håller med.. Skönt... Jobbigt med så långt uppehåll till nästa match... Tycker jag... Vad ska man hitta på?
de finns fem från frölunda i landslaget det måste ju bara betyda en sak att frölunda e det bästa laget i sverige.....men varför ligger dom inte etta då??jag har svaret!!dom spar på sina krafter till slutspelet och leka hem sm-guldet!!