Dragan 2k: Åh fan, har man Skoula på try också. Hmm, ja då ser det ju inte särskilt ljust ut för Bäckman. Får väl hoppas för hans del att han är bundis med den gamle coachen :).
På tal om något helt annat, någon som har hört när Dreamteam drar igång, om det nu drar igång överhuvudtaget. Har inte hört något alls om det, kanske har missat i och för sig.
Dragan 2k: Hoppas verkligen inte det, tycker det är grymt roligt. Tidigare säsonger så har visserligen inte själva poängen i dreamteam börjat räknas förrän ett par omgångar in i Oktobber ungefär, men man brukar ju kunna registrera ett lag lagom till ES-premiären. Har jag i alla fall för mig. Tänkte därför om det har stått något om det i AB, eller någon annan sorts notis om det blir av eller inte. Blir ledsen i ögat annars ;(.
Mycket läsning om Frölunda och Campus i dagens GP. Intressant att läsa om special-poolen som förutom Frölunda, om man ser till Europa, endast finns hos Manchester United och Chelsea.
Nej, kära vänner, dags att klä på sig rocken, glida över till västra flygeln för att åtnjuta morgon-cigarren. Vet inte vad den heter, men det är den dyraste.
Sportsday är lanserad, mycket intressant att läsa där. Kika in där.
lu93rowa:
Det är väl det enda som egentligen oroar, utöver Joels axel. Känns ju inte som någon större hit om Honken skulle bli skadad, känner mig inte alls trygg med Idoff faktiskt.
Random: Visst är det så. När jag inte skriver så kanske qslig eller lurowa skriver ngt.
Säg så här. Om du läser ett inlägg av en frölundait på hockeysnack har du 33.3% chans att pricka vilken skribent det är innan det uppenbarat sig vem som författat.
Dragan 2k: Så om du placerar alla Frölundaskribenter i rad och försöker pricka en av dessa är chansen att träffa Dragan beroende av hur mycket du satsat på oddset?