Frölunda HC

SHL · 60597 inlägg · 3406 ämnen

Ingen borta klack dåligt?


Sv: Ingen borta klack dåligt?
Klinth> Det är väl så att Henke inte tränar för han känner fortfarande av smärtorna i handen. Han kan inte greppa pucken riktigt. Men Petter är ju frisk. Tror Petter kómmer stå, han får nog en extra kick av att stå emot MoDo. Sen vill jag ju gärna se Henke i båset. Frisk och kry.

Sv: Ingen borta klack dåligt?
Det är faktiskt lite synd att det är så mycket "skitsnack". Man får läsa mycket dynga innan man hittar det som är intressant.

Är det någon som har någon mer kunskap om hur det står till med Henke? Jag vill inte ha samma svar som man får om man läser Aftonbladet eller Expressen, för de gissar bara. De har ingen susning om hur det egentligen är!

Gött att Nicke är tillbaka i alla fall, och Petter verkar ju vara frisk också!

Behövs fullt manskap nu på Fredag!

Sv: Ingen borta klack dåligt?
darkiceman> om man noga begrundar inläggen personen i fråga skriver , dvs högst 1 mening i alla gästböcker och sättet hon skriver dom på så kan man ana att personen inte är så gammal. slutsats: man får ut mer av att prata med en lagårdsvägg.

Sv: Ingen borta klack dåligt?
LumberJack> Så klart det var! Låg själv på I 21 då :)

Sv: Ingen borta klack dåligt?
miff bruden. Vilka lag är i semi?

Sv: Ingen borta klack dåligt?
Det är lite synd för er att I21 och T3 har lagt ned i Sollefteå, på 80-talet och tidigt 90-tal var det ibland rejäla VF-klackar i Kempis.

Sv: Ingen borta klack dåligt?
ojojoj...ok.. fattar om de inte är nån som åker dit...

Sv: Ingen borta klack dåligt?
Miftjejen> Det är typ 100 mil så räkna att det tar kanske 12 timmar i normalfart med stopp etc.

Sv: Ingen borta klack dåligt?
hur lång tid tar de då?

Sv: Ingen borta klack dåligt?
VFVF> Tror knappast VF förlorar för att det är dåligt med supportrar på plats. Men vet du vad det kostar att åka till Övik?? Vet du hur långt tid det tar? Knappast! Men vi hade gärna åkt om 60 man hade hängt med!

Sv: Ingen borta klack dåligt?
Ja, alla får ju tycka som dom vill. De e la tur att alla inte tycker samma, eller hur.

Sv: Ingen borta klack dåligt?
Frölunda kanske ää bättre...men ja tycker endå att Malmö ää bäst...

Sv: Ingen borta klack dåligt?
Kommer jag aldrig att inse... kan inte hålla reda på alla resultat...

Sv: Ingen borta klack dåligt?
Vi slog HV borta denna säsongen, vi körde över djurgården, när gjorde ni det senast.
VF e bättre än MIF, de e bara för dej att inse det...

Sv: Ingen borta klack dåligt?
gör ni ju inte...vi slog ju FBK på borta plan... de gjorde ju inte ni... ni kanske vinner mer...men vi vinner dom svåraste... och ni förlorar dom svåraste...

Sv: Ingen borta klack dåligt?
miftjejen>>

Vi vinner ju mera än vad ni gör.......

Sv: Ingen borta klack dåligt?
vfvf:

de är väll bara onödigt att åka dit om man bara förlorar....

Ingen borta klack dåligt?
Tja gick in på goagubbars hemsida och där står det att för dåligt intreese så skiter de att åka upp till modoland! Dålig stil tycker jag de va ju 3årsen sist vi va i semifinal och vi kan ju komma till final så blir det väll ingen borta klack häller!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! säger bara man ska stötta sitt lag 100& , nu kanske frölunda förlorar borta matcherna på grund av en pinsam klack.................................................. planerar att åka ditt med en kompis eller 2 och göra en liten klack i allafal!!!!! pözzzzl

69302 · »