Jenza: jepp, norrena har kontrakt 1 år till. Appropå kvarten tror jag inte det spelar så stor roll, eftersom vi får fördel av hemmaplan, och där är vo oerhört starka, så kommer vi att vinna oavsett vilka vi möter, mardrömmen vore dock leksand, inte för att dom skulle vinna, utan för att vi säkerligen skulle få många skador.
En kostsam seger nere i Växjö i torsdags där ytterligare 3 spelare blev skadade! Nu 3 ordinarie backar borta och 3 ordinarie centrar oxå borta + lite till. Det blir givetvis en svår uppgift att vinna borta mot Divers HC men ett försök är det värt!
Appropå kvarten tror jag inte det spelar så stor roll, eftersom vi får fördel av hemmaplan, och där är vo oerhört starka, så kommer vi att vinna oavsett vilka vi möter, mardrömmen vore dock leksand, inte för att dom skulle vinna, utan för att vi säkerligen skulle få många skador.