Wayne Gresky: Tycker det där ämnet borde vara slutältat för länge sedan nu..Dock lite märkligt att han först river kontraktet och sedan ändrar sig, kan man tycka.
Aftonbladet är som vanligt ute och cyklar? om de påstår att Janne rivit kontraktet och sedan ångrat sig. River man kontraktet öppet är väl det kontraktsbrott om man inte kommer överens och riva det och sedan återuppta det, vad säger den här tpen av kontraktssituationer ??
mattias - 74: Var själv jävligt skeptisk till Bornhammar, men tycker inte att han föll ur ramen varken mot CSKA eller brünäs. Gjorde ett stabilt försvarsarbete, enkelt men stabilt.
Db_04: Om Ullman får vara hel blir han absolut en tillgång för Leksand i vinter. Jag tror att våra backar kommer att sköta sig betydligt mycket bättre i år...
Jag kunde int öppna den iaf. Men hittade nu info på Superstars och även på den officiella hemaidan.
Tycker att det kan vara båda bra och synd. Han får för mycket minuter i utv båset, för saker som han inte gjort. Stor och inger respekt hos motståndarna.
Ja vi får väl se hur det blir utan honom, men igen är ju oersättlig.
Bonäs norra: skulle du veta vad alla hockeyspelare har hemma så skulle du säkert hitta värre grejjer..... nu kom detta ut tackvare nån individ som snodde jannes telefon. är ju inte direkt han som lagt ut det själv.
Alisandali: Jag är morkar sedan 1600 talet, men detta men houkko gick alldeles för långt man kan förstöra folk på det viset. Fegt att gå på barnen men det var läl barn som gjorde det antar jag.
Db_04: Det troliga är väl att AB var tvingat att skriva att han lämnade LIF, och då var de även tvingade att få med en anledning. Och den anledningen som alla vet om kan de ju inte gärna skriva, främst för att det skulle drabba hans son. Därför var deras lösning väldigt smart, ingen drabbas som inte klarar av det. Och de som är intresserad av LIF vet den riktiga orsaken.