Växjö hade ju bäst Pp statistik i As så vi kanske får ett fungerande PP till nästa år men som du skriver så är det inga tränare som ger skrämselhicka men vi hoppas att de gör ett bra jobb nu !
Jo Wikegård sa så vid ett tillfälle men som sagt tror jag inte han tränar Leksand även om man hoppas. Bra betalt som nån nämnde är nog att räkna med i så fall.
Db04: Tror nog kanske Niklas Eriksson kan assistera Kempe om det nu blir så eller ?
Alisandali: Har inte Vikegård sgt i TV vid något tillfälle att det finns bara ett lag han kan tänka sig att träna och det är LiF. Leksand är ju hans lag trots att han kommer från Gävle.
mattias - 74: Har en känsla av att Expressen har rätt den här gången , han är nog det bästa vi kan få förtillfället utan att det kostar skjortan och lite till .
mattias - 74: vi kanske skulle försöka värva följande
Målvakt: Peter Åslin(Slutat)
Backar: Tobbe Johanson (Sparta) ,Stefan Bergkvist (Lagt av ,ass trän i Björbo) , Magnus ´´Sigge´´ Svensson
Forwards Johan Rosén (lirade 1 match för Arboga) , Roger Rosén (1 match för arboga, häradsbyggden?) , Tomas Forslund (Tränare för Borlänge HF P93) , Jens Nielsen (Still going strong i Danmark) , Niklas Eriksson (Brunico)
känns som att det blivit större och större glapp mellan elitserien och allsvenskan för varje år senaste tiden.. vore nog nyttigt med 14 lag i elitserien (det skulle ju dessutom leda till att elitserielagen fick mindre pengar var=mindre skillnad mellan elitserien och allsvenskan). sedan vore ju såklart ett mer förmånligt tv-avtal för allsvenskan guld, men som det ser ut nu lär inte intresset vara så stort. kanske vore ide att minska allsvenskan så det blir färre ointressanta matcher mot lag som nybro och huddinge t.ex., matcher som både drar lite publik och få tittare.
Ja du har humor du!