Leif Strömberg, avgående Bofors-tränare, ska enligt anmälan i kraftigt berusat tillstånd ha slagit ned en annan framträdande ledare i klubben. Denne polisanmälde sedan Strömberg för misshandel.
Varken Strömberg eller den misshandlade ledaren vill offentligt kommentera det hela och uppgifter säger att ledaren nu har tagit tillbaka sin anmälan. Det dementeras dock av Karlskoga-polisen som inte säger sig ha några uppgifter om en tillbakadragen anmälan.
mattias - 74: Jag bryr mig bara om Leksand, det är klart jag ogillar Mora men dom spelar inte i samma division så vad spelar det för roll. Visst är det en praktisk lösning då Mora är bara en halvtimme bort, annars finns det andra ... | Läs mer
2004-04-22
Leif Strömberg, avgående Bofors-tränare, ska enligt anmälan i kraftigt berusat tillstånd ha slagit ned en annan framträdande ledare i klubben.
Denne polisanmälde sedan Strömberg för misshandel.
Varken Strömberg eller den misshandlade ledaren vill offentligt kommentera det hela och uppgifter säger att ledaren nu har tagit tillbaka sin anmälan.
Det dementeras dock av Karlskoga-polisen som inte säger sig ha några uppgifter om en tillbakadragen anmälan.