Paddan: Om jag känner dig rätt så cyklade du knappast själv. Det var nog lokalbefolkningen som fick trampa medan du satt och jäste i en vagn där bakom.
Det verkar som om Tellström är värvad som hackkyckling för att avleda lite av hackandet från andra. Jante totalsågar honom, medan Garvey fick bra betyg. Ovanligt med en skridskoskicklig amerikan må jag säga. Fast den här killen har visst sysslat med konståkning (!) i sina yngre dagar. Han har även spelat JVM i Sverige det året som Foppa och Näslund skulle vunnit guld. 92-93?
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Det verkar som om Tellström är värvad som hackkyckling för att avleda lite av hackandet från andra. Jante totalsågar honom, medan Garvey fick bra betyg.
Ovanligt med en skridskoskicklig amerikan må jag säga. Fast den här killen har visst sysslat med konståkning (!) i sina yngre dagar. Han har även spelat JVM i Sverige det året som Foppa och Näslund skulle vunnit guld. 92-93?